A női test nemi működése

A nők elég sok hasonlóságot mutatnak a férfiakkal, és ez a nemi működésre is igaz. Az első, -meglepőt mondok- a nőknek is van reggeli merevedésük. A csikló merevedése sokszor nem látványos. Ám sok nő tapasztalja, hogy reggel (főleg ha erotikusat álmodott) kissé felizgultan ébred, annak minden tünetével együtt. Sőt, arra is van példa, hogy akár orgazmust is átélhetsz álmodban, hasonlóan a fiúk éjszakai magömléséhez, természetesen ondó ürítés nélkül. De előfordulhat, és természetes folyamat. Ilyen a csikló merevedése, ami keménnyé, és duzzadttá válik, a punci berendezkedésétől függően látható, vagy láthatatlan módon. A másik a hüvely nedvesedése.

belso_noi_nemi_szervek

A lányok nedvesedésének a mértéke több tényezőtől függ, általános szabály nincsen. Függ az alkattól. Van aki teljesen felizgultan is csak kellően nedves a behatoláshoz szex közben, és van aki ilyenkor már patakokban folyik. A kettő között bármi lehetséges. Az izgalom mértéke a másik fő tényező. A heves felizgultság sokkal több nedvesedést okoz, az elélvezéskor pedig különösen. Egy biztos, tapasztalni fogod, hogy mikor mennyire nedvesedsz, és ha hajlamos vagy átáztatni a ruháidat, akkor számodra a tisztasági betét a megoldás. Ezt azért érdemes megfogadni, mert a lányok is tudnak spontán izgalmi állapotba kerülni, tehát napjában többször veled is előfordulhat, hogy felizgulsz, és kevesebb nedvesedést tapasztalsz. A nedvesedés mértéke egyetlen esetben mondható kórosnak, ha soha nem vagy elég nedves a behatoláshoz. Minden más esetben akár bele is nyugodhatsz az eredménybe, mert ilyen vagy. A nedvesedés mértéke viszont meg fogja határozni, hogy milyen módon maszturbálj. Ha vészhelyzeti önkielégítésre kerül a sor, mert annyira fel vagy izgulva, hogy jobban jársz ha egyszerűen levezeted, akkor sok zsebkendőre lesz szükséged. Megoldás, ha tusolóban teszed, vagy ráülsz a WC-re ha megteheted, és kellően tisztának találod. Ha nem, akkor viszont neked is előre kell gondolkodnod, mint a fiúknak, hogy hová engedjék az ondójukat. Továbbá nagyon fontos, hogy a hüvelyed nedvei elárulják, hogy minden rendben van e, vagy sem. A fura szagú/büdös, és szokatlan állagú nedveid azonnal lebuktatnak minden fertőzést, ami így gond nélkül gyógyítható. Figyelj rá!
meztelen_noJó ha tudod, hogy a nedveid erős ajzószerek a fiúknak sex közben. Sok országban szokás, amolyan „női titok”, hogy a hüvely izgalmi nedvéből egy-egy picike cseppet a fülek mögött szétkennek a nők, így (gyakorlatilag) egy feromon felhőt létrehozva maguk körül. Ez elég hatékony, ha meg akarod őrjíteni a környezeted hím tagjait, élhetsz vele. A felizgultság állapotát szinte bármi kiválhatja, nézzük a legáltalánosabbakat:
– régen élveztél el, és gyötör a vágy. Bizony ha kiéhezel sokkal jobban felizgulsz mindentől, ahogyan a fiúk is állandóan ágaskodnak ilyenkor.
– bármilyen ütemes mechanikai inger. Ez lehet vonat döcögés, kátyúk az autó úton, biciklizés, olyan torna gyakorlat amikor a combok, vagy az alhas izmai ritmikusan tudják izgatni a nemi szervedet, akár belülről is.
– sokszor elég a fantázia is, egy szerelmes emlék, vagy egy kellemes szexre gondolva.
– bevágó ruhadarab, ami járás közben izgatja, Klasszikus dupla ujjazás vagy egy vastagabb betét, ami üléskor nyomja  a csiklódat. Sokszor közrejátszik az anatómiai felépítés is. Nincsen két teljesen egyforma punci. Van akinek a csiklója, és a kisajkak jobban kilógnak, ekkor lényegesen nagyobb az esélye, hogy érintkezik a ruhával is. Ha jól fedik az ajkaid, akkor pedig inkább a combok szorítása tud izgalmi állapotba hozni. Bármi is legyen az, ha felizgultál, akkor két dolgot tehetsz. Megvárod, amíg elmúlik, és eltereled a figyelmedet, vagy kielégíted azt. A helyzettől függően eldöntheted melyiket választod. Egy zötykölődő autóbuszon nyilván muszáj vagy megvárni amíg elmúlik az erotikus vágyad, de ha otthon vagy zárt ajtó mögött, akkor sokkal élvezetesebb a másik módszer. Éppen, mint a fiúknál.
A belső női nemiszervek működése
A petefészek hormontermelése – A petefészek két hormonja a tüszőhormon és a sárgatesthormon (progeszteron). A méh hónapról hónapra felkészül a megtermékenyített petesejt befogadására, ehhez az szükséges, hogy a méhnyálkahártya felépüljön, megvastagodjon, a havi ciklusnak ez a szakasza a tüszőhormon hatása alatt áll. A petefészek tüszőiben érő petesejt a ciklus közepén kiszabadul, helyén egy heg képződik, ami hormontermelő sárgatestté alakul. A sárgatest egy progeszteron nevű hormont termel, melynek hatására lehetővé válik a megtermékenyített petesejt méhnyálkahártyán történő megtapadása, a terhesség fenntartása és a méhlepény kifejlődése. Ha a megtermékenyítés elmarad, a progeszteron termelés abbamarad, és a méhnyálkahártya leválik, elkezdődik a havi vérzés. Ez egy átlagban 28 napos ciklusos folyamat, melynek irányítását az agyalapimirigy elülső lebenyében termelődő hormonok végzik.
Az ösztrogén – A női ciklusban alapvetően két, petefészek eredetű hormon vesz részt: az ösztrogén(ek) és a progeszteron. Az ösztrogénnek a peteérésen kívül a fontos szerepe van serdülőkori változásokban is. Ösztrogén a ciklus teljes ideje alatt termelődik, progeszteron csak a ciklus második felében, és csak akkor, ha peteérés-petekiszabadulás (ovuláció) történt. A méh hónapról hónapra felkészül a megtermékenyített petesejt befogadására, a méhnyálkahártya felépül, megvastagszik, a folyamat az ösztrogén hatására következik be.
A progeszteron – A női ciklusban alapvetően két, petefészek eredetű hormon vesz részt: az ösztrogén(ek) és a progeszteron. A petefészek tüszőiben érő petesejt a ciklus közepén kiszabadul, helyén egy heg képződik, ami hormontermelő sárgatestté alakul. A sárgatest egy progeszteron nevű hormont termel, melynek hatására lehetővé válik a megtermékenyített petesejt méhnyálkahártyán történő megtapadása, a terhesség fenntartása és a méhlepény kifejlődése. Ha a megtermékenyítés elmarad, a progeszteron termelés abbamarad, és a méhnyálkahártya leválik, elkezdődik a havi vérzés.
A menstruációs ciklus első fele (ösztrogén fázis) – A menstruációs ciklus kezdete a menstruáció (havi vérzés) első napja. A vérzés általában 3-5 napig tart, a vesztett vér mennyisége változó, kb. 30-40 ml. Az agyalapi mirigyben termelődő hormonok (FSH, LH) hatására a petefészkekben beindul néhány petesejt növekedési folyamata. A havi vérzés lezajlását követően a termelődő tüszőhormon hatására a méhnyálkahártya fokozatosan felépül, megvastagszik. Ez a folyamat (proliferációs fázis) a tüszőrepedésig, átlagban 13-15 napig tart.
A tüszőérés – Az újszülött leánygyermek petefészkeiben, petefészkenként kb. 200 000 petesejtképződmény található, a születés után új sejtek már nem termelődnek. A pubertás után az agyalapi mirigyben termelődő hormonok (FSH, LH) hatására 28 naponként egy-egy petesejt érik meg. Az úgynevezett érési folyamat során a petesejtkezdeményből érett, megtermékenyíthető petesejt válik. A növekvő tüszőben a petesejt a két menzesz közötti középidőben érik meg és lökődik ki (ovuláció). Néha előfordul, hogy egy második, vagy harmadik tüsző is megreped, és érett petesejtet szolgáltat.
Az ovuláció – A pubertás után az agyalapi mirigyben termelődő hormonok (FSH, LH) hatására 28 naponként egy-egy petesejt érik meg. A tüszőrepedés (ovuláció) általában a megelőző menstruációs vérzést követő 14. nap körül következik be, ez nem tekinthető stabil időpontnak, az ovuláció bekövetkeztét nehéz pontosan meghatározni. Ha az érett petesejt kilökődött, akkor maximum 24 óráig termékenyíthető meg. Néha előfordul, hogy egy második, vagy harmadik tüsző is megreped, és érett petesejtet szolgáltat. Ez az első tüszőrepedést követő 24 órán belül következik be, ezek a petesejtek szintén 24 óráig képesek a megtermékenyülésre.
A sárgatest – A petefészkekben a tüszőérés során érett tüsző lesz, a tüsző megreped, a petesejt kiszabadul és a visszamaradó tüsző sárgatestté alakul. Ezt a hónapról hónapra ismétlődő folyamatot a női nemi hormonok változása követi. A sárgatest egy progeszteron nevű hormont termel, melynek hatására a méh üregét borító nyálkahártya alkalmassá válik, felkészül a megtermékenyített petesejt befogadására. Ha ez nem történik meg, akkor a sárgatest nem termel tovább progeszteront, és a méh nyálkahártyája lelökődik.
A menstruációs ciklus második fele (progeszteron fázis) – A petefészkekben a tüszőérés során érett tüsző lesz, a tüsző megreped, a petesejt kiszabadul és a visszamaradó tüsző sárgatestté alakul, ami a sárgatest hormont (progeszteront) termeli. A progeszteron a megvastagodott méhnyálkahártyán további változásokat idéz elő: a szövetek érdússá, táplálékban gazdaggá válnak. A ciklus ezen szakaszát szekréciós fázisnak nevezzük, melynek lényege a nyálkahártya felkészítése a megtermékenyült petesejt befogadására. Terhesség esetén az ösztrogén és progeszteron termelése fennmarad, illetve fokozódik, a felépült nyálkahártya a terhesség során a növekvő magzat táplálását megfelelően képes biztosítani. Ha a megtermékenyülés elmarad, a hormontermelés visszaesik.
A menstruáció – A menstruáció, magyarul havi vérzés, havibaj, a latin menses (hónap) szóból származik. Jelentését magyar neve egyértelműen jelzi: havonta bekövetkező vérzés. A menstruáció, vérzés, már önmagában is ijesztő a fiatal tizenéves számára, azonban tudni kell, hogy a havi vérzés élettani folyamat. Azt jelzi, hogy minden rendben van, a szervezet normálisan működik, aggodalomra nincs ok. A méhnyálkahártya az ivarérett nőkben hónapról hónapra felkészül arra, hogy az esetlegesen megtermékenyített petesejtet befogadja. A folyamat során, a tüszőéréssel párhuzamosan megvastagszik a nyálkahártya, majd a tüszőrepedést követően, a tüsző helyén képződött heg termelte progeszteron nevű hormon hatására a nyálkahártya alkalmassá válik a petesejt befogadására. Ha a petesejt nem termékenyül meg, akkor a sárgatest nem termel tovább progeszteront, és a méh nyálkahártyája lelökődik. A nyálkahártya lelökődését 5-7 napig tartó vérzés,úgynevezett menstruáció kíséri. A folyamat elölről kezdődik a tüszőéréssel, a tüsző ösztrogént termel, melynek hatására a nyálkahártya újból felépül. A lányoknál a serdülőkorba érve jelentkezik először a havivérzés (menstruáció), és nagyjából 28 naponta ismétlődik. A menstruációt kísérhetik bizonyos testi, lelki változások, ezek mértéke egyénenként különbözhet. A változások közé hangulati hullámzások, érzékenység, rosszullét, alhasi fájdalmak és görcsök tartoznak, ezért sokszor havibajnak hívja a köznyelv. Az első szülést követően az előbb említett panaszok rendszerint mérséklődnek.
A tüszők a pubertás előtt – Az újszülött leánygyermek petefészkeiben már ott vannak azok a petesejtképződmények, amelyekből a pubertást követően érett petesejtek alakulnak ki. Összesen mintegy 400 000, azaz petefészkenként kb. 200 000 petesejtkezdemény van születéskor, a későbbiekben új sejtek már nem termelődnek. Nagyjából 28 naponként egy petesejt érik meg, azaz évente átlagban 13, világos, hogy a sejteknek csak nagyon kis hányada játszik majd szerepet közvetlenül a megtermékenyülés folyamatában.
A pubertás – A tizenéves kor elején a petefészkek működésében agykérgi és agyalapi mirigy termelte hormonok hatására változás következik be, petefészkek megkezdik ciklusos működésüket: bekövetkezik az első menstruáció. Az első időszakban – néhány hónapig, esetleg évig – a havi vérzések még nem szabályosak, gyakran fordulnak elő kimaradások. A c iklusok rendszeressé válásával a ciklus hossza átlagban 28 nap. Néhány napos eltérés egyénenként és egyének között is lehetséges.
Forrás: Szexpláza és Stanton Dowd Az önkielégítés gyakorlati kézikönyve. További fejezetek itt. Intim Center sex üzlet és webáruház szexualitásal kapcsolatos további cikkeket olvashatsz itt.